Latem plaża wydaje się wprost wymarzonym miejscem, by powiedzieć sobie sakramentalne „tak”. Jeśli więc lubisz szum morza i uczucie towarzyszące stąpaniu po piasku, podpowiemy ci jak to dobrze zorganizować.

Każda kobieta już jako nastolatka tworzyła w wyobraźni obraz swojego wymarzonego ślubu. Wspaniały mężczyzna (najlepiej książę), kwiaty, biała suknia i romantyczna sceneria – tradycyjna (w kościele) lub bardziej awangardowa – w wynajętym na tę okoliczność pałacyku, w kopalni soli w Wieliczce, na ostatnim piętrze drapacza chmur lub… na piaszczystej, tropikalnej plaży.
Jeśli ostatnia z opcji wyjątkowo przypadła ci do gustu i oczyma wyobraźni już widzisz siebie i swojego ukochanego składających przysięgę małżeńską do wtóru dźwięku rozbijających się o brzeg fal, pamiętaj, że zorganizowanie ślubu na plaży to nie lada wyzwanie. Jak się za to zabrać, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik?
1. Wybierz termin – na plaży jesteśmy uzależnieni od pogodowych fanaberii naszej aury. Dlatego, jeśli jesteś patriotką i marzy ci się ślub w nadbałtyckiej miejscowości, bardzo starannie dobierz dzień, studiując długoterminowe prognozy meteorologów. Niestety, nasze rodzime morze bywa bardzo zbuntowane i sztormy nawet w lipcu potrafią skutecznie popsuć szyki. Jeśli wolisz mieć pełen psychiczny komfort, przemyśl ewentualność pobrania się za granicą. To wiąże się jednak ze sporymi dodatkowymi kosztami – przelot wasz oraz gości, miejsca w hotelu lub wynajęcie domu – to tylko niektóre z ekstra wydatków na tę okoliczność.
2. Wybierz miejsce – dzika plaża czy może ta, należąca do hotelu, w którym się zatrzymacie? Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiesz, musisz się dowiedzieć, czy jest ona w rękach prywatnych, czy należy do władz miasta. Być może, jeśli to teren hotelowy, będziecie musieli ponieść dodatkowe koszty. Warto zająć się tym z dużym wyprzedzeniem, żeby nie okazało sięplaza 1, że na czas wakacji miejsce zarezerwował ktoś inny, np. stacja telewizyjna czy właściciel plażowej zjeżdżalni albo trampoliny (które w Polsce są szczególnie popularnymi nadmorskimi atrakcjami).
3. Zastanów się, czy na plaży odbędzie się wyłącznie ślub, czy również wesele. Jeśli marzy ci się i jedno, i drugie, już teraz zacznij myśleć o specjalnym menu, które nie wymaga całego kuchennego zaplecza!
4. Przemyśl konwencję – najadekwatniejsza wydaje się być hawajska – i dopasuj do swojego pomysłu stroje (twój oraz pana młodego), kwiatowe dekoracje oraz serwowane dania. Mogą przydać się grille! Zadbaj także o kogoś, kto zajmie się przyrządzaniem tropikalnych drinków!
5. Wybierz suknię, zaplanuj fryzurę i makijaż – najlepiej umówić się z miejscową kosmetyczką oraz fryzjerem. Jeśli zdecydujesz się na swobodną, nieco egzotyczną konwencję, twoje uczesanie powinno być bardzo naturalne, podobnie makijaż i cała kreacja. Zwiewna sukienka, kwiaty we włosach zamiast welonu, bose stopy…

plaza2
I to niestety dopiero początek. Jeśli masz duszę organizatorki, ślub na plaży będzie dla ciebie prawdziwym wyzwaniem i dużą przyjemnością. Jeśli jednak wolisz cieszyć się miłością, a kwestie planowania uroczystości zostawić komuś innemu, poproś o pomoc jedną z agencji wedding plannerskich.