Koszula pana młodego 

Jaka powinna być koszula ślubna dla pana młodego?

Kupno odpowiedniej koszuli do ślubu nie jest wcale łatwym zadaniem. Koszula to jeden z najistotniejszych elementów stroju ślubnego. Ważną sprawą jest nie tko3ylko jej kolor, ale również materiał z jakiego jest uszyta, kołnierzyk, mankiety oraz guziki.

Elegancka, wizytowa koszula powinna być uszyta z bawełny lub z bawełny z niewielką domieszką syntetyków.

Tylko taka koszula zapewni panu młodemu wygodę i komfort przez czas ślubu i wesela. Tkanina powinna charakteryzować sięko odpowiednią sztywnością co pozwali utrzymać fason i nienaganną prezencję.

Najbardziej klasyczna to koszula biała. Jednak coraz modniejsze są koszule w pastelowych kolorach, a w szczególności beżowe, niebieskie, liliowe i różowe.

W trendach ślubnych koszul modny staje się kolor ecru, który idealnie pasuje do sukni ślubnej o tym samym kolorze tworząc stylistyczną spójność. Bardziej odważnym panom młodym proponujemy koszule w delikatny wzór i tu najmodniejsze są paski.

Do garnituru obowiko1ązkowo nosi się koszulę z długim rękawem i takim, aby mankiety lekko wystawały spod rękawów marynarki. Długość rękawów powinna być tak dobrana, aby mankiety pojedyncze wystawały na ok. 1 cm, a podwójne, zapinane na spinki mogą być wysunięte nieco więcej.

Należy tak dobrać rozmiar koszuli, by kołnierzyk był dobrze dopasowany. Absolutnie nie może być za ciasny, gdyż pan młody będzie czuł dyskomfort a jedynym jego pragnieniem będzie usunięcie ucisku z szyi. Fachowcy twierdzą, że między szyją a kołnierzykiem powinien się zmieścić palec wskazujący. Koszula powinna być dopasowana do sylwetki, ani za szeroka, ani za krótka.Na rynku dostępne są koszule z wieloma fasonami kołnierzyków, jednak wybór powinien być uwarunkowany pozostałymi elementami stroju oraz sylwetką pana młodego.