Dekoracje ślubne – Co nowego

Jakich trendów w dekoracjach ślubnych możemy spodziewać się w nadchodzącym sezonie?

W tym sezonie modne będą pastele, ale także mocniejsze kolory i ponad wszystko wybieramy świeże kwiaty. Ze Stanów przyszła moda na candy bary – piękną dekorację, którą można zjeść nie tylko oczami. Drugi trend zza oceanu to kandelabry – są niezwykle szykowne i eleganckie. Powoli serca polskich par podbijają też dekoracje tematyczne – tutaj ograniczać Was będzie jedynie wyobraźnia.

kwiaty

Świeże kwiaty – podstawa ślubnych dekoracji

Najpiękniejsze dekoracje stołów weselnych tworzy się ze świeżych kwiatów, które komponują się z bukietem panny młodej. Na stole powinny znaleźć się też winietki dla gości i karty menu, lecz unikajcie niepotrzebnego zagracania go. Wszelkiego rodzaju niby „rzucone” tkaniny i kryształki nie są ani ładne, ani eleganckie – tworzą tylko wrażenie nieładu.

dekoracjeKolor, kolor, kolor… i jego moc w dekoracjach ślubnych

Odważni mogą porzucić ideę koloru przewodniego na rzecz kilku lub… wszystkich barw. Multikolorowe kompozycje dodadzą energii, odzwierciedlą Waszą radość i zachęcą do niepohamowanej, szalonej zabawy w ten wyjątkowy dzień. Lekkie wstążki, kolorowe kwiaty, akcesoria czy tęczowa dekoracja tortu zabiorą Was w świat beztroski. Kolorystyka takiego wesela przywoła skojarzenia z dzieciństwa :)

slodkiSłodki bufet 

Candy bar to trend, który podbija serca gości weselnych, szczególnie tych milusińskich. Bufet, przy którym można sięgnąć po kawę i ciacho to również atrakcyjna ozdoba sali weselnej. Słodkości tworzą bajkową kompozycję, która często bywa w pastelowej kolorystyce lub też nawiązuje do dekoracji sali. To miejsce zintegruje wszystkich weselnych łasuchów.

czernKlasyka zawsze na czasie – czerń w dekoracjach ślubnych

Dlaczego mówimy, że coś „przechodzi do klasyki”? Bo pomimo upływu czasu wciąż jest piękne. Biel, czerń i proste formy nigdy nie wyjdą z mody – wybierając taką dekorację, możecie być pewni, że wszystko będzie wyglądać świetnie. Teraz, ale i na zdjęciach za 20 lat! Jeśli nie wiesz, jakie dekoracje będą pasować do Twojej sali weselnej, wybierz proste, czarno-białe formy.

papeteriaPapeteria ślubna – kropka nad i w dekoracjach ślubnych

Potraktuj ją jako całość – zaproszenia, zawiadomienia, menu, pudełeczka na prezenty dla gości, plan rozmieszczenia stołów, księga wpisów… wszystko to powinno stworzyć spójną kompozycję.

kande
Kandelabry – elegancja i szyk

Wysokie, metrowe świeczniki ustawione na stołach wyglądają świetnie zarówno solo, jak i przyozdobione kwiatowymi kompozycjami. Są wysokie, więc nie zasłaniają widoków osobom siedzącym przy stole, a świece pięknie podkreślają charakter przyjęcia. To kwintesencja elegancji i klasyki.

tama
A może by tak coś na temat? Dekoracje ślubne dobrane tematycznie.

Podoba Wam się idea wesela tematycznego? Wykorzystajcie ulubione motywy, sezonowe owoce czy wspólne pasje, by zachwycić swoich gości oryginalnymi pomysłami.