Każdy się zastanawia czy warto. My wiemy, że tak, a oto 10 powodów na to, że jest super z obrączką na palcu.

1. Warto mieć na całe życie kogoś kto przytuli, da buzi, albo ogrzeje zmarznięte dłonie po powrocie z zimowego spaceru.
2. Nikt na przysłowiowe „stare lata” nie chce być sam, a czy nie fajnie będzie usiąść za parenaście/dziesiąt lat razem z żoną/mężem przed telewizorem, pośmiać się ze swoich ułomności czy wziąć wnuczkę na kolana i razem z nią obejrzeć ulubiony serial?
3. Dla celów prokreacyjnych. Co prawda ślub wcale nie musi równać się rychłemu poczęciu, ale z czasem, gdy jesteśmy ustatkowani finansowo, z dobra pracą, domem, psem, ogródkiem i ukochaną osobą u boku zapewne zapragniemy przekazać dzidziusiowi dobre geny :)
4. Owy punkt dotyczy osób wierzących w istnienie Boga, ślub Kościelny jest oficjalną deklaracją miłości do drugiej osoby złożoną przed samym Najwyższym.

10 powodow1
5. Ze względów prawnych (?) Tak! Podpisy pod dokumentami dzieci, informacje o zdrowiu członka rodziny płynące ze szpitala, spadki, darowizny, kredyty… Po ślubie większość formalności staje się dużo łatwiejsza do przebrnięcia.
6. Ślub to jedyny i niepowtarzalny dzień w życiu! Piękna Panna Młoda w wymarzonej białej sukni ślubnej, błogosławieństwo płaczących ze szczęścia rodziców, złota obrączka na palcu, dzielenie się swoim szczęściem z najbliższymi. Widzicie ile ślub potrafi przynieść radości? :)

7. Ustalając pewne reguły panujące w związku możecie stworzyć własny mały światek, sami dla siebie. Bez wtrącania się w wasze życie mam, babć, cioć, sąsiadek…
8. Chyba nikt nie lubi wracać do pustego domu. Mając pewność że ktoś czeka na Ciebie z otwartymi ramionami, ciepłym obiadem, posegregowanymi na czarne, białe i kolorowe skarpetkami aż chce się żyć!
9. Seks – kiedy chcesz, jak chcesz, i ile chcesz :)
10. A ten powód każdy „dopisze” sobie sam. Dlaczego chciał/a byś wziąć ślub? Dlaczego właśnie z tą osobą? Pierwsza myśl będzie doskonałym dopełnieniem tejże listy 😉