Obrączki ślubne

Na całym świecie obrączki ślubne są uważane za symbol małżeństwa oraz wiecznej miłości. Przy słowach przysięgi „przyjmij tę oobr2brączkę jako znak mojej miłości i wierności” państwo młodzi wymieniają się obrączkami.

W Polsce tradycobr3ją jest noszenie obrączki na serdecznym palcu prawej ręki. W dniu ślubu zakłada się ja w miejsce pierścionka zaręczynowego. Obrączka na lewej ręce oznacza wdowę lub wdowca. Na Zachodzie jest odwrotnie – tam obrączki nosi się na serdecznym palcu lewej ręki – bliżej serca.

Kolisty kształt obrączek według tradycyjnych wierzeń symbolizuje wieczność i nieskończoność wszystkich rzeczy, zarówno w małżeństwie, jak i w życiu.

Obrączki będą towarzyszyć Wam we wszystkich aspektach życia – w pracy i w domu – każdego dnia będą przypominać o złożonym zobowiązaniu. Dlatego warto poświęcić czas i dobrze przemyśleć wybór modelu, tak aby z przyjemnością nosić je do końca życia. 
Dla pań ważne jest również, aby obrączka dobrze komponowała się z noszoną biżuterią. Jeśli ktoś nie przepada za żółtym złotem, może zamówić obrączki z białego i dodać np. cienki złoty paseczek lub wstawić diament.

Według specjalistów minęły już czasy kiedy obrączki pani i pana młodego były identyczne. Dzisiaj panie wolą, by ich obrączka była zdecydowanie subtelniejsza i przyozdobiona ka­mieniami szlachetnymi. Najbardziej popularne i uniwersalne są obrączki łączone wykonane z białego i żółtego złota. Idealnie pasują do biżuterii złotej i srebrnej. Przy wyborze obrączek warto zwrócić uwagę na ich powierzchnię, która może być polerowana lub matowa.

Za niewielką dopłatą (czasem w cenie obrączek) możecie wygrawerować wewnątrz obrączki datę ślubu, imię, życiowe motto lub cytaty, ktobr1óre będą tworzyć całość dopiero po połączeniu obrączek.

Najważniejsze jest to, co wyrażają obrączki, czyli miłość i wierność małżeńską, którą małżonkowie przyrzekli sobie w dniu ślubu w obecności świadków i rodziny. Obrączki ślubne to symbol, który wciąż traktowany jest z należnym im szacunkiem.