Tak jak w życiu codziennym, tak i w modzie i dekoracjach ślubnych panują różne trendy – warto je znać, aby świadomie z nich czerpać. Ponadczasowa jest elegancja i prostota, przełamana tylko odważniejszymi dodatkami. To właśnie ta baza – elegancka sala, proste obrusy i naczynia, stworzy Wam idealne tło do skomponowania niepowtarzalnej dekoracji, a co najważniejsze – jest szansa, że za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat na zdjęciach dalej będą dobrze wyglądać.

W skład oprawy ślubu i wesela wchodzi… niemalże wszystko co tego dnia będzie w otoczeniu pary młodej, od butów panny młodej po dekorację sali weselnej. W naszym portalu dużo piszemy o tym, jak dobierać poszczególe detale, aby razem stworzyły piękną całość.

Chcielibyśmy podpowiedzieć Wam, na jakie trendy warto zwrócić uwagę tak, żeby Wasze wesele było nie tylko eleganckie, ale też modne.

 

Pastelowstol-weselny-dekoracjae dekoracje sali i stołów weselnych

Pudrowe kolory mogą występować solo, bądź w grupie – tutaj panuje dowolność w łączeniu ze sobą kolorów. Są delikatne i romantyczne. Chociaż w tym sezonie pastele ustępują żywym kolorom, z pewnością znajdą swoje grono wielbicieli. Można też pokusić się o połączenie gamy pastelowych kolorów z jednym, mocniejszym.dekoracja_slubna_stolu_02

Zdecydowane kolory w dekoracjach ślubnych

Biel dobrze komponuje się z mocnymi kolorami. Możecie wybrać jeden, który będzie motywem przewodnim, bądź połączyć więcej mocne kolory, które będą współgrać ze sobą. W naszym dziale stylizacji znajdziecie mnóstwo inspiracji, także zebranych według kolorów.

Dekoracje ślubne w stylu ECOromantyczne-wesele-02

Dbasz o przyrodę? Możesz zadbać o nią również przy przygotowywaniu wesela. Ekologiczny papier do zaproszeń, kwiaty w donicach, które potem można rozdać gościom i wszechobecna zieleń to piękne i oryginalne rozwiązania.

Dekoracje ślubne w romantycznym stylu

Wstążki we włosach, lekkie tkaniny, dekoracje z romantycznych kwiatów, lampiony, świece, lekkość i cudowny nastrój niczym z romantycznej komedii! Jest to styl pasujący do imprez plenerowych i sal weselnych w rustykalnym stylu. Dużo kwiatów, jasne kolory, zwiewne tkaniny, koronki i proste formy to podstawa romantycznej stylizacji.

Vintage w dekoracjach ślubnych

Moda sprzed lat powróciła w wielkim stylu. Zarówno w modzie, jak i muzyce, wystroju wnętrz czy wizażu. Nie jest to wierne kopiowane, ale raczej nadawanie współczesnym przedmiotom charakteru poprzez dowoływanie się do dawnych czasów… Groszki, koronki, kokardy i przedmioty stylizowane na właśnie wyciągnięte z maszyny czasu, to zdecydowanie nasze typy! Takie dekoracje świetnie sprawdzą się jako tło do pin-upowej stylizacji panny młodej.

Świeże kwiaty – podstawa dekoracji ślubnychweselne-babeczki

Sztuczność już dawno odesła do lamusa. W dekoracjach postawcie na świeże kwiaty. Najważniejszy jest bukiet panny młodej, to do niego dobierzcie przypinkę, kwiaty na stołach, dekorację samochodu i kościoła. Mogą to być kaskady kwiatów jak i pojedyńcze kwiaty przewiązane wstążeczką. Ważne, żeby było naturalnie, bo żywe kwiaty zawsze zaproszenia-vintagewyglądają szykownie. Jeśli zależy wam, na tym, żeby dekoracja była bogata i jednocześnie nie zrujnowała Was finansowo sprawdźcie w naszym artykule o sezonowych kwiatach, jakie kwiaty są dostępne w danych miesiącach.

Stoły z deserami – candy bary

Trend zza oceanu, ale coraz bardziej doceniany i u nas. Słodkości, kawa i herbata ustawione są w osobnym bufecie do którego goście mają dostęp w każdym momencie. Kolor i dekoracja słodkości też ma znaczenie – każdywesele-eko-02 detal powinien idelanie pasować. Powiedzonko o jedzeniu oczami staje się prawdą.

Cupcakes / cakepops jako dekoracyjny element stołów weselnych

Desery na raz – maleńkie babeczki pojawiły się już kilka sezonów temu. Teraz dołączają do nich cakepops – ciasteczka na patyku, wyglądające jak lizaki. Mogą, a nawet powinny komponować się z tortem i innymi słodkościami. W sam raz dla osób które mają ochotę na małą, słodką przegryzkę.

Czerń w dekoracjach ślubnychdekoracja-stolu-weselnego-02

Czarne stylizacje powoli, ale skutecznie odcinają się od smutnych skojarzeń. Według nas są supereleganckie – żeby nie było nudno polecamy zestawienia czerń + biel + kolor.